Kuidas TikTokis otseülekannet teha?

Loodud 8 aprill, 2024
tiktok live

TikTok on oma lühikeste ja loominguliste videotega sotsiaalmeediamaailma tormiliselt vallutanud. Kuid kas teadsite, et saate ka TikTokis otseülekannet teha? TikToki otseülekanne võimaldab teil oma vaatajaskonnaga reaalajas ühendust võtta, luues interaktiivsema ja kaasahaaravama kogemuse. Selles artiklis juhendan teid TikTokis reaalajas alustamise protsessis, alates nõuetest kuni levinud probleemide tõrkeotsinguni, ja jagan näpunäiteid edukaks otseülekandeks.

TikTokis otseülekande eelised

TikToki otseülekanne pakub sisuloojatele ja mõjutajatele palju eeliseid. Eelkõige võimaldab see teil oma vaatajaskonnaga reaalajas suhelda, edendades kogukonnatunnet ja luues tugevamaid sidemeid. Otseülekanne annab teile ka võimaluse näidata oma isikupära ja suhelda oma vaatajatega reaalajas vestluse ning küsimuste ja vastuste seansside kaudu. Lisaks kipub TikToki algoritm eelistama otseülekandeid, suurendades teie võimalusi jõuda laiema vaatajaskonnani ja saada rohkem jälgijaid.

TikToki otseülekande nõuded – jälgijate arv ja konto sobivus

Enne TikToki otseülekande alustamist peate täitma mõned nõuded. Esiteks peab teil olema teatud arv jälgijaid. Kuigi TikTok täpset arvu avalikult ei avalda, arvatakse, et see on umbes 1000 jälgijat. Seega, kui soovite otseülekannet teha, keskenduge kindlasti jälgijate arvu suurendamisele, luues kvaliteetset sisu ja kaasates oma vaatajaskonda.

Lisaks jälgijate arvu nõudele peate vastama ka teatud konto sobilikkuse kriteeriumidele. Veenduge, et teie konto on heas seisukorras, ilma et see rikuks TikToki kogukonna juhiseid. Samuti peaksite olema vähemalt 16-aastane ja teie TikToki kontoga seotud kinnitatud telefoninumber. Kui olete need nõuded täitnud, võite jätkata TikTokis otseülekannet.

Kuidas TikTokis otseülekannet alustada – samm-sammult juhend

Nüüd, kui olete nõuetele vastanud, sukeldume samm-sammult TikToki otseülekande alustamise juhendisse.

 1. Avage nutitelefonis TikToki rakendus ja logige oma kontole sisse.
 2. Uue video loomiseks puudutage avakuval ekraani allosas keskel olevat nuppu "+".
 3. Nipsake salvestuskuval vasakule, kuni näete valikut „Otseülekanne”. Puudutage seda selle valimiseks.
 4. Kirjutage oma otseülekandele meeldejääv ja kaasahaarav pealkiri. See aitab vaatajaid meelitada.
 5. Enne otseülekannet saate lisada filtreid, efekte ja isegi kutsuda külalisi endaga liituma, puudutades vastavaid ikoone.
 6. Kui olete valmis, puudutage edastamise alustamiseks nuppu "Ava otseülekanne".
 7. Suhelge oma vaatajaskonnaga reaalajas vestluse funktsiooni kaudu, vastake kommentaaridele ja küsimustele, et neid kaasata hoida.
 8. Kui olete lõpetanud, puudutage otseülekande lõpetamiseks nuppu "Lõpeta".

Näpunäiteid edukaks TikToki otseülekandeks

Nüüd, kui teate, kuidas TikTokis otseülekannet teha, uurime mõnda näpunäidet edukaks otseülekandeks:

 1. Planeerige oma sisu: enne otseülekannet looge üldine ettekujutus sellest, millest soovite rääkida või esitleda. See aitab teil keskenduda ja pakkuda vaatajatele väärtuslikku sisu.
 2. Suhtlege oma vaatajaskonnaga: suhelge oma vaatajatega reaalajas vestluse funktsiooni kaudu. Vastake kommentaaridele, esitage küsimusi ja pange oma publik end voogu kaasatuna tundma.
 3. Reklaamige oma otseülekannet ette: andke oma jälgijatele ette teada, millal otseülekannet alustate. Saate luua tiiservideoid või postitusi, et tekitada põnevust ja suurendada vaatajaskonda.
 4. Kasutage rekvisiite ja visuaale: muutke oma otseülekanne visuaalselt atraktiivseks, kasutades rekvisiite või taustadekoratsioone, mis vastavad teie sisule. See köidab teie vaatajate tähelepanu ja muudab teie voo meeldejäävamaks.
 5. Tehke koostööd teiste sisuloojatega: kaaluge teiste sisuloojate kutsumist teie otseülekandega külalistena liituma. See võib aidata üksteise sisu ristreklaamida ja meelitada ligi suuremat vaatajaskonda.

TikToki otseülekande ajal oma vaatajaskonnaga suhtlemine

TikToki otseülekande ajal on kaasahaaravama kogemuse loomiseks ülioluline suhelda oma vaatajaskonnaga. Siin on mõned viisid, kuidas oma vaatajatega tõhusalt suhelda.

 • Kommentaaridele vastamine: võtke aega reaalajas vestluse kommentaaride lugemiseks ja neile vastamiseks. Tunnustage oma vaatajaid, vastake nende küsimustele ja käsitlege nende muresid.
 • Esitage küsimusi: julgustage oma vaatajaid osalema, esitades neile otseülekande ajal küsimusi. See võib tekitada vestlusi ja hoida kaasamise taset kõrgel.
 • Viige läbi küsimuste ja vastuste seansse: pühendage osa oma otseülekandest küsimuste ja vastuste seansile. Kutsuge oma vaatajaid küsimusi esitama ja neile otse kaameras vastama. See paneb teie publikut tundma, et teda kuulatakse ja hinnatakse.
 • Hüüdke: avaldage oma vaatajatele tunnustust, avaldades neile, kes otsevestluses aktiivselt osalevad. See julgustab ka teisi kaasa lööma.

Pidage meeles, et mida rohkem te oma vaatajaskonnaga suhtlete, seda rohkem tunnevad nad teie ja teie sisuga sidet.

tiktok live 2

Levinud probleemide tõrkeotsing TikToki otseülekande ajal

Kuigi TikToki otseülekanne on suhteliselt lihtne, võite sellel teel kokku puutuda mõne levinud probleemiga. Siin on mõned veaotsingu näpunäited.

 • Interneti-ühendus: enne otseülekande alustamist veenduge, et teil oleks stabiilne ja tugev Interneti-ühendus. Kehva Interneti-ühenduse tagajärjeks võib olla otseülekannete hilinemine või katkemine.
 • Heli ja video kvaliteet: enne otseülekande alustamist kontrollige oma heli- ja videoseadeid. Kvaliteetse otseülekande edastamiseks veenduge, et teie mikrofon ja kaamera töötavad korralikult.
 • Rakenduste värskendused: hoidke oma TikToki rakendust uusimale versioonile värskendatuna. Värskendused sisaldavad sageli veaparandusi ja täiustusi, mis võivad aidata lahendada otseülekande ajal tekkida võivaid probleeme.

Kui teil on nende näpunäidete järgimisest hoolimata endiselt probleeme, võite abi saamiseks pöörduda TikToki tugimeeskonna poole.

TikToki otseülekande ideid ja loomingulisi viise publiku kaasamiseks

Nüüd, kui teil on hea arusaam sellest, kuidas TikTokis otseülekannet alustada, uurime mõnda loomingulist ideed, kuidas oma publikut otseülekannete ajal kaasata.

Kulisside taga: viige publik oma loomeprotsessi kulisside taha. Näidake neile, kuidas loote TikToki videoid, jagage näpunäiteid ja nippe ning andke neile pilk oma igapäevaellu.

Õpetused ja esitlused: jagage oma teadmisi oma vaatajatega, korraldades reaalajas õpetusi või esitlusi. Õpetage neile uut tantsurutiini, DIY projekti või retsepti. See mitte ainult ei lõbusta teie publikut, vaid pakub ka väärtust.

Väljakutsed ja mängud: looge interaktiivseid väljakutseid või mänge, et vaatajad saaksid oma otseülekande ajal osaleda. See võib ulatuda tantsuväljakutsetest triviamängudeni, mis hoiab teie publikut lõbusana ja kaasatuna.

Küsimuste ja vastuste seansid: pühendage osa oma otseülekandest küsimuste ja vastuste seansile, kus teie vaatajad saavad teile kõige kohta küsimusi esitada. See aitab edendada sideme tunnet ja võimaldab teie publikul teid paremini tundma õppida.

TikToki otseülekande reklaamimine – näpunäited vaatajaskonna suurendamiseks

Eduka TikToki otseülekande tagamiseks on oluline seda reklaamida ja vaatajaskonda suurendada. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil seda teha.

Teatage sellest ette: andke oma jälgijatele aegsasti teada, millal alustate otseülekandega. Looge tiiseripostitusi või -videoid, et tekitada põnevust ja ootusärevust.

Ristreklaam teistel platvormidel: reklaamige oma otseülekannet teistel sotsiaalmeedia platvormidel, nagu Instagram, Twitter või YouTube. See aitab teil jõuda laiema vaatajaskonnani ja meelitada ligi uusi vaatajaid.

Kasutage räsimärke: lisage oma otseülekande pealkirja ja kirjeldusse asjakohased räsimärgid, et suurendada leitavust. Rohkemate vaatajate meelitamiseks kasutage oma sisuga seotud populaarseid hashtage.

Tehke koostööd teiste sisuloojatega: tehke koostööd teiste TikToki loojatega, et üksteise otseülekandeid ristreklaamida. See võib aidata tutvustada teie sisu uuele vaatajaskonnale ja suurendada vaatajaskonda.

Kokkuvõte ja viimased mõtted TikToki reaalajas kasutamise kohta sisu loomiseks ja kaasamiseks

TikToki otseülekanne on võimas tööriist sisuloojatele ja mõjutajatele reaalajas oma vaatajaskonnaga suhtlemiseks. Järgides samm-sammult juhendit ja rakendades selles artiklis jagatud näpunäiteid, saate luua edukaid otseülekandeid, mis köidavad teie vaatajaid ja tugevdavad teie kogukonda. Ärge unustage oma vaatajaskonnaga suhelda, levinumate probleemide tõrkeotsingut teha ja oma otseülekannet reklaamida, et maksimeerida vaatajaskonda. Nii et minge edasi, võtke omaks TikToki reaalajas voogesituse maailm ning viige oma sisu loomine ja kaasamine uutesse kõrgustesse.

TikTokis otseülekande alustamiseks toimige järgmiselt.

 1. Avage TikToki rakendus ja puudutage uue video loomiseks plussikooni.
 2. Valige kaameraekraani allservas olevatest salvestusvalikutest "Otseülekanne".
 3. Sisestage oma otseülekande pealkiri ja valige oma jälgijatele ülekandmise alustamiseks "Ava otseülekanne".

TikTokis reaalajas käivitamiseks peab teie konto vastama järgmistele nõuetele.

 • Teie kontol peab olema vähemalt 1000 jälgijat.
 • Peate olema vähemalt 16-aastane.
 • Teie konto peab olema heas seisukorras ja ei tohi rikkuda olulisi TikToki kogukonna juhiseid.

Jah, vaatajad saavad TikToki otseülekande ajal saatejuhile virtuaalseid kingitusi saata, et toetada ja suhelda ringhäälinguorganisatsiooniga. Neid virtuaalseid kingitusi saab osta TikToki müntidega ja need on raha teenimise vorm sisuloojatele, kes platvormil otseülekandeid teevad.