Juhend YouTube'is raha teenimise kohta

Loodud 7 aprill, 2024
teenige YouTube'is raha

Kui ma esimest korda YouTube'is tulu teenimise ideed kaalusin, huvitasid mind platvormi pakutavad näiliselt lõputud võimalused. YouTube'ist pole saanud mitte ainult meelelahutus ja haridus, vaid see on ka tulus valdkond sisuloojatele kogu maailmas. Minu esialgne sissetung YouTube'i maastikule oli täis uudishimu ja natuke skeptitsismi. Kas ma saaksin tõesti muuta oma kirg videote loomise vastu käegakatsutavaks sissetulekuallikaks? YouTube'i maailma süvenedes avastasin, et õige lähenemise, pühendumise ja strateegiate korral oli vastus kindel jah. YouTube'is raha teenimine ei seisne ainult üleslaadimises ja dollarite sissetuleku ootamises. See nõuab platvormi mõistmist, vaatajaskonna tundmist ja erinevate saadaolevate monetiseerimisvõimaluste ärakasutamist. Alates reklaamitulust kuni sponsoreeritud sisuni piirab teenimisvõimalusi ainult inimese loovus ja pingutus. Selles juhendis jagan oma teekonda ja teadmisi selle kohta, kuidas YouTube'is raha teenida, alates monetiseerimise põhitõdedest kuni strateegiateni, mis võivad teie vaatamisi ja tellijate arvu suurendada. Enne üksikasjadesse sukeldumist on oluline märkida, et YouTube ei ole kiire rikastumise skeem. Kanali loomine, kvaliteetse sisu loomine ja lojaalse vaatajaskonna meelitamine võtab aega. Kuid järjekindluse ja õigete juhiste abil leidsin, et YouTube võib olla jätkusuutlik sissetulekuallikas. Uurime, kuidas saate sama teha.

Kuidas YouTube'i monetiseerimine töötab

YouTube'i monetiseerimise raamistiku mõistmine oli minu teekonna esimene samm. YouTube pakub sisuloojatele raha teenimiseks mitmeid viise, eelkõige YouTube'i partnerprogrammi (YPP) kaudu. YPP võimaldab sisuloojatel oma videoid raha teenida reklaamide, kanali liikmesuste, supervestluste ja muu kaudu. Programmis osalemiseks peavad aga olema täidetud teatud kriteeriumid, sealhulgas minimaalne tellijate arv ja vaatamistunnid.

Enamiku YouTube'i kasutajate peamine sissetulekuallikas on reklaamitulu. Kui lubate oma kanalil monetiseerimise, paigutab YouTube teie videotesse reklaame ja teenite osa nende reklaamide teenitud tulust. See tulu sõltub mitmest tegurist, nagu teie videote vaatamiste arv, nende kaasamine ja teie vaatajaskonna demograafia. Reklaamijad on nõus maksma rohkem, et sihtida teatud vaatajaskondi, mis võib mõjutada teie reklaamitulu teenimist.

Teine YouTube'i monetiseerimise põhiaspekt on teie loodava sisu tüüp. YouTube'il on ranged juhised selle kohta, mida peetakse reklaamijasõbralikuks sisuks. Videod, mis nendele juhistele ei järgi, võidakse demonteerida või teenida reklaamidelt vähem tulu. Seetõttu on oluline luua sisu, mis pole mitte ainult köitev, vaid ka kooskõlas YouTube'i monetiseerimiseeskirjadega. Nende keerukuste kohta rohkem teada saades mõistsin, et edukas YouTube'i kanal nõuab strateegilist lähenemist sisu loomisele ja publiku kaasamisele.

Kui palju vaatamisi ja tellijaid on teil vaja, et YouTube'is raha teenida?

Üks levinumaid küsimusi, millega oma teekonnal kokku puutusin, oli "Mitu vaatamist YouTube'is raha teenimiseks?" Vastus ei ole ühemõtteline, kuna vaadetelt saadav tulu võib väga erineda. Kuid üldiselt tähendab rohkem vaatamisi suuremat potentsiaalset tulu. YouTube'i partnerprogramm eeldab, et sisuloojatel peab olema viimase 12 kuu jooksul vähemalt 1000 tellijat ja vähemalt 4000 vaatamistundi, et reklaamide kaudu teenida.

Mis puudutab küsimust "Kui palju tellijaid on teil vaja YouTube'is raha teenimiseks?" kehtib sama künnis. 1000 tellija on värav YPP-ga liitumiseks ja oma videote monetiseerimiseks. Kuid asi pole ainult nende numbrite tabamises. Kaasamine, nagu meeldimised, kommentaarid ja jagamised, mängib samuti olulist rolli teie teenimispotentsiaalis. Reklaamijad eelistavad kõrge kaasamismääraga kanaleid, kuna see näitab aktiivset ja investeerinud vaatajaskonda.

Arusaam "kui palju YouTube'i tellijaid raha teenida" on veidi eksitav, kuna ainult tellijad tulu ei teeni. See on kombinatsioon märkimisväärsest tellijate arvust ja ühtlasest vaatajaskonnast, mis loob võimalused raha teenimiseks. Mida rohkem teil on tellijaid, seda suurem on tõenäosus, et teil on vaatamiste arv, mis võib suurendada reklaamitulu ja muid monetiseerimisvõimalusi. Suure ja pühendunud tellijate baasi loomine on YouTube'i pikaajalise finantsedu jaoks hädavajalik.

Vaatamiste ja tellijate arvu suurendamise strateegiad

Oma kanali teenimispotentsiaali suurendamiseks pidin rakendama strateegiaid oma vaatamiste ja tellijate arvu suurendamiseks. Esimene strateegia, millele keskendusin, oli kvaliteetse ja köitva sisu loomine. See näib olevat mõttetu, kuid see on iga eduka YouTube'i kanali vundament. Investeerisin paremasse varustusse, õppisin videotöötlustehnikaid ja uurisin teemasid, mis minu sihtrühmale kõlasid. Pidevalt väärtust ja meelelahutust pakkudes hakkasin nägema nii vaatamiste kui ka tellijate arvu kasvu.

Teine tõhus strateegia on videote pealkirjade, kirjelduste ja siltide optimeerimine otsingumootori nähtavuse tagamiseks. YouTube on suuruselt teine otsingumootor maailmas ja minu sisu optimeerimine leitavuse tagamiseks oli ülioluline. Kasutasin pealkirjades ja kirjeldustes asjakohaseid märksõnu, koostasin köitvaid pisipilte ja kasutasin silte, mis aitasid mu videotel otsingutulemustes ja soovitatud videojaotistes ilmuda. SEO mängis olulist rolli uute vaatajate ligimeelitamisel, kellest said seejärel tellijad.

Koostöö teiste YouTube'i kasutajatega aitas ka minu vaatajaskonda ja tellijate arvu suurendada. Oma nišis olevate sisuloojatega koostööd tehes jõudsin nende vaatajaskonnani ja jõudsin potentsiaalsete tellijateni. Lisaks tekitas vaatajatega suhtlemine kommentaaride ja kogukonnapostituste kaudu minu kanali ümber kogukonnatunde, julgustades vaatajaid rohkema sisu saamiseks tellima ja jääma. Need strateegiad aitasid muuhulgas kaasa minu kanali kasvule ja sellest tulenevalt ka minu tuludele.

Erinevad viisid YouTube'is raha teenimiseks

YouTube'i monetiseerimine ei piirdu ainult reklaamituluga. Platvormil on sissetulekute mitmekesistamiseks lugematu arv viise. Üks selline meetod on kanali liikmesus, kus tellijad maksavad eksklusiivsele sisule juurdepääsu, märkide ja muude hüvede eest kuutasu. See korduv tulu võib olla stabiilne sissetulekuallikas, eriti spetsiaalse fännibaasiga kanalitele.

Sidusettevõtte turundus on veel üks viis, mida uurisin YouTube'is raha teenimiseks. Tooteid või teenuseid reklaamides ja sidusettevõtete linke oma videokirjeldustesse lisades teenisin iga minu linkide kaudu tehtud müügi eest komisjonitasu. See meetod toimib hästi, kui tooted ühtivad minu sisu ja vaatajaskonna huvidega, tagades autentsuse ja usalduse.

Kaubandus on tulus võimalus ka tugeva kaubamärgiidentiteediga YouTuberitele. Kaubamärgiga kaupade, näiteks rõivaste, aksessuaaride või digitaalsete toodete müümine võib tulusid oluliselt suurendada. Veebipoe loomine ja oma kauba reklaamimine oma videotes võimaldas mul kasutada oma vaatajaskonna lojaalsust ja muuta see kasumlikuks ettevõtmiseks.

Kuidas YouTube'is raha teenida ilma videoid tegemata

Üllataval kombel on võimalik õppida, kuidas YouTube'is raha teenida ilma videoid tegemata. Üks meetod on sisu kureerimine. See hõlmab olemasolevate YouTube'i videote esitusloendite või kogumite loomist (loaga) ja nende monetiseerimist. See lähenemisviis nõuab aga autoriõiguse seaduste hoolikat järgimist, et vältida juriidilisi probleeme.

Teine võimalus on saada teiste sisuloojate YouTube'i kanalihalduriks. Paljud edukad YouTube'i kasutajad vajavad abi oma kanalite haldamisel alates sisu optimeerimisest SEO jaoks kuni sponsorluse ja meilide käsitlemiseni. Neid teenuseid pakkudes saan YouTube'ist tulu teenida ilma oma videoid tootmata.

Lisaks võimaldavad YouTube'i funktsioonid Super Chat ja Super Stickers vaatajatel maksta oma sõnumite esiletõstmise eest otseülekannete ajal, isegi kui mina ei voogesitab. Kui mul on populaarne YouTube'i kogukond või foorum, võib reaalajas Q&A seansside ja arutelude korraldamine nende funktsioonide kaudu tulu teenida, ilma et oleks vaja traditsioonilist videosisu.

teenige YouTube'is raha 2

Näpunäiteid YouTube'i edukaks monetiseerimiseks

YouTube'i monetiseerimisel edu saavutamine nõuab enamat kui lihtsalt erinevate tuluvoogude mõistmist. See tähendab strateegilise ja järjepideva lähenemisviisi omaksvõtmist sisu loomisele ja kogukonna kaasamisele. Üks näpunäide, mis mind hästi teenis, on alati kursis YouTube'i algoritmimuudatuste ja monetiseerimiseeskirjadega. Nende värskendustega kursis hoidmine võimaldas mul oma strateegiat kohandada ja järgida, tagades püsiva sissetuleku.

Teine oluline näpunäide on analüüsida ja mõista oma publikut. YouTube'i analüüsitööriistade abil sain ülevaate sellest, kes on minu vaatajad, millist sisu nad naudivad ja millal nad on kõige aktiivsemad. Need andmed aitasid mul kohandada oma sisu ja postitamise ajakava, et maksimeerida kaasatust ja ulatust.

Lõpuks ärge kunagi alahinnake üleskutse (CTA) jõudu. Kui julgustada vaatajaid minu videoid meeldivaks märkima, tellima ja jagama, võib see märgatavalt suurendada nähtavust ja kasvu. Tugev CTA võib olla erinevus selle vahel, kas vaataja vaatab ja lahkub või saab minu kanali lojaalseks tellijaks ja propageerijaks.

YouTube'i monetiseerimise juhtumiuuringud

YouTube'i monetiseerimise potentsiaali tõeliseks mõistmiseks on kasulik uurida tegelikke edulugusid. Olen uurinud mitmeid juhtumiuuringuid YouTuberite kohta, kes on muutnud oma kanalid kasumlikuks ettevõtteks. Need loojad on erineva taustaga ja erineva nišiga, kuid neil on ühised jooned, nagu järjepidevus, kohanemisvõime ja vaatajaskonna sügav mõistmine.

Üks konkreetne juhtumiuuring, mis mind inspireeris, oli YouTuber, kes alustas konkreetses nišis lihtsate õpetusvideotega. Keskendudes kvaliteetsele sisule ja SEO-le, kasvatasid nad paari aastaga oma abonentide arvu üle miljoni. Nad mitmekesistasid oma sissetulekuid reklaamitulu, sponsorluse ja kaupade kaudu, muutes lõpuks oma YouTube'i kanali täiskohaga karjääriks.

Teine juhtumiuuring tõi esile looja, kes kasutas viirusliku sisu jõudu. Luues videoid, mis vastavad praegustele suundumustele ja kasutades reklaamimiseks sotsiaalmeediat, kogusid nad miljoneid vaatamisi ja tellijate arvu. See suurenenud nähtavus tõmbas ligi bränditehinguid ning avas võimalused tasulisteks kõnevestlusteks ja konsultatsioonideks.

Need juhtumiuuringud näitavad, et õige lähenemisviisi korral võib YouTube'i monetiseerimine olla elujõuline ja rahuldust pakkuv ettevõtmine. Need tuletavad meelde, et platvormil on edu saavutatav raske töö ja nutikate strateegiatega.

YouTube'i monetiseerimistööriistad ja -ressursid

YouTube'i tulude maksimeerimiseks kasutasin mitmesuguseid tööriistu ja ressursse, mis on loodud oma kanali toimivuse optimeerimiseks. TubeBuddy ja VidIQ on kaks populaarset brauseri laiendust, mis pakuvad väärtuslikku teavet SEO, soovitatud siltide ja parimate postitamisaegade kohta. Need tööriistad aitasid mul optimeerida oma videoid otsingu parema nähtavuse ja seotuse saavutamiseks.

YouTube'i sisuloojate akadeemia on hindamatu ressurss monetiseerimisstrateegiate, sisu loomise ja kanali kasvatamise kohta õppimiseks. Akadeemia õppetunnid ja õpetused aitasid täiustada minu lähenemist YouTube'i monetiseerimisele.

Lisaks võimaldasid sotsiaalmeedia haldustööriistad, nagu Hootsuite ja Buffer, ajastada postitusi ja jälgida seotust platvormide lõikes, suurendades sellega minu sisu ulatust. Võrgustike loomine teiste sisuloojatega ja YouTube'i kogukondadega liitumine pakkusid ka tuge ja teadmisi monetiseerimise parimate tavade kohta.

Järeldus

YouTube'is raha teenimise õppimine on olnud rahuldust pakkuv teekond, mis on täis väljakutseid ja võidukäike. Alates monetiseerimise põhitõdede mõistmisest kuni täiustatud strateegiate rakendamiseni on platvormil palju teenimisvõimalusi. Pidage meeles, et edu YouTube'is ei mõõdeta ainult vaatamiste või tellijate arvu, vaid vaatajaskonnaga loodud sideme kvaliteedi järgi.

Olenemata sellest, kas olete alles alustamas või soovite oma olemasolevat kanalit täiustada, loodan, et see juhend on andnud teile väärtuslikku teavet ja inspiratsiooni. Pühendumise, loovuse ja õigete tööriistade abil saate ka teie muuta oma YouTube'i kanali tulusaks ettevõtmiseks. Jätkake õppimist, kohanemist ja kasvamist ning avastate, et YouTube'i võimalused on sama piiramatud kui teie kujutlusvõime.

YouTuberid teenivad raha erinevate monetiseerimisstrateegiate kaudu, sealhulgas:

 • Reklaamitulu: YouTube'i partnerprogramm võimaldab sisuloojatel teenida raha nende videotes kuvatavate reklaamide kaudu.
 • Loojad saavad osa nende reklaamide teenitud tulust selliste tegurite alusel nagu videovaatamised, reklaami seotus ja vaatajaskonna demograafia.
 • Sponsorlus ja brändipakkumised: paljud YouTube'i kasutajad teevad koostööd kaubamärkidega, et reklaamida oma videotes nende tooteid või teenuseid. Need sponsorlus- ja bränditehingud võivad pakkuda loojatele täiendavaid sissetulekuvõimalusi, eriti kui neil on suur ja kaasatud vaatajaskond.
 • Sidusettevõtte turundus: YouTube'i kasutajad saavad teenida komisjonitasusid, reklaamides tooteid või teenuseid oma videokirjeldustes olevate sidusettevõtete linkide kaudu. Kui vaatajad sooritavad nende linkide abil ostu, saab YouTuber müügist teatud protsendi.
 • Kauba müük: mõned YouTube'i kasutajad müüvad oma vaatajaskonnale kaubamärgiga kaupu, näiteks rõivaid, aksessuaare või digitooteid. See võib olla tulus tuluvoog, eriti pühendunud fännibaasiga sisuloojatele.

Oma YouTube'i kanali partnerprogrammi kaudu monetiseerimiseks ja reklaamitulu teenimiseks peate vastama teatud YouTube'i kehtestatud nõuetele. Alates 2022. aastast hõlmavad need nõuded järgmist:

 • Teie kanalil on vähemalt 1000 tellijat.
 • Viimase 12 kuu jooksul on kogunenud 4000 vaatamistundi. Kui olete need läved ja järgite YouTube'i eeskirju ja juhiseid, saate taotleda monetiseerimist ja hakata oma videotes kuvatavate reklaamidega raha teenima.

Jah, peale reklaamitulu on YouTube'is raha teenimiseks mitu alternatiivset võimalust. Need sisaldavad:

 • Otsesponsorlus: saate teha otse koostööd brändidega, et luua sponsoreeritud sisu või integreerida nende tooteid/teenuseid oma videotesse tasu eest.
 • Toodete või teenuste müük: saate oma vaatajaskonnale müüa oma kaupu, digitaalseid tooteid (nt e-raamatud, veebikursused) või teenuseid (nt nõustamine, juhendamine).
 • Ühisrahastamine: platvormid, nagu Patreon, võimaldavad fännidel toetada loojaid, tellides eksklusiivset sisu või tehes annetusi hüvede või preemiate eest.
 • Sisu litsentsimine: saate litsentsitasude või litsentsitasude eest litsentsida oma videoid meediaväljaannetele, tootmisettevõtetele või teistele sisuloojatele nende projektides kasutamiseks.
 • Otseülekanne: saate oma otseülekandeid monetiseerida selliste funktsioonide kaudu nagu Super Chat (kus vaatajad saavad oma sõnumite esiletõstmise eest maksta) või kanali liikmesused (kus vaatajad maksavad eksklusiivsetele hüvedele juurdepääsu eest kuutasu).